Sprawozdanie Telefonu Wsparcia grudzień 2022
Chłopiec jest pod opieką psychologa i psychiatry ze względu na depresję. Objawy nasiliły się w momencie kiedy szkoła przeszła na zdalne nauczanie.
Chłopiec jest pod opieką psychologa i psychiatry ze względu na depresję. Objawy nasiliły się w momencie kiedy szkoła przeszła na zdalne nauczanie.
Chłopiec boi się powrotu do szkoły i kontaktu z rówieśnikami. W związku z tym rodzice rozważają przejście dziecka na edukację domową.
Jedyny problem rodziny to brak własnego mieszkania, w związku z tym dochodzi do nieporozumień między zięciem a teściową. Właśnie ten konflikt był powodem zgłoszenia rodziny przez OPS, na podstawie anonimowego donosu, do sądu opiekuńczego.
Zakres proponowanych zmian w projekcie ustawy o edukacji domowej prowadzi do zniszczenia tej formy edukacji wypracowanej przez społeczność rodzin edukacji domowej i jest nie do zaakceptowania.
Zapowiedź książki ,,Retoryka, zapomniany fragment szkoły. Szkice metodyczne” Maria Gudro-Homicka Honorowa Przewodnicząca Stowarzyszenia nauczycieli Polonistów Książkę kierujemy do nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, polonistów, nauczycieli innych przedmiotów, uczących na wszystkich etapach kształcenia, do pedagogów, psychologów szkolnych, uczących w szkołach publicznych, społecznych, specjalnych, którzy w pracy z dziećmi/młodzieżą dbają o poprawność, etykę i kulturę języka ojczystego, zwłaszcza mówionego. […]
Każde dziecko w rodzinie może podnosić limit na tani prąd p 500 kWH. Senat przyjął przed chwilą (6.10) prorodzinną poprawkę do ustawy ozapropoponowaną przez Fundację Rzecznik Praw Rodziców, zgłoszoną przez senatarów Jana Marię Jackowskiego i Adama Szejnfelda.– Z badania przeprowadzonego przez Fundację wśród rodzin wynika, że zużycie prądu to średnio 2,5-3 MWh dla rodziny 2+2, a z […]
Dziś senat proceduje ustawę o limitach prądu w cenie z 2022. Zwrociliśmy się do senatorów o zwiększenie limitu o 500 kWh na każde dziecko. Na barki rodzin złożone zostanie udżwignięcie dopłat pozwalających na zachowanie niższych cen dla pozostałych gospodarstw domowych, w tym młodych osób świadomie samotnych tzw. singli. To skrajnie niesprawiedliwe rozwiązanie, długofalowo bardzo szkodliwe społecznie. Czytaj więcej…
Samotna mama dwóch nastoletnich córek skontaktowała się z Fundacją z powodu problemów wychowawczych z dzieckiem. Odkąd zmarł jej mąż starsza córka sprawiała kłopoty.
Dyrektor szkoły skierował wniosek do sądu opiekuńczego o wgląd w sytuację rodzinną.
Uwaga Rodzice pierwszoklasistów! Mamy dla Was ważną wiadomość. Ekspert naszej Fundacji Dorota Dziamska (autorka podstawy programowej dla przedszkoli i klas 1-3) apeluje, żeby przygotować dla dzieci zeszyty z jednolitą kolorystycznie liniaturą. Dzieci nie powinny się uczyć pisania w dwukolorowych, czerwonych liniach, które są coraz powszechniejsze na rynku, a dla dzieci stanowią ogromne utrudnienie:„Oko dziecka zamiast przyzwyczajać się do spokojnej pracy i koncentrować na pisaniu wykonuje dodatkową ciężką pracę związaną z percepcją koloru, co powoduje zmęczenie wzroku i utrudnia widzenie. Liniatura, która powinna pomagaćw ukształtowaniu proporcji stawianych liter, staje się drażniącym, migoczącym neonem.”
Cała opinia Doroty Dziamskiej: