Nasza prorodzinna poprawka przyjęta przez senat!

Każde dziecko w rodzinie może podnosić limit na tani prąd p 500 kWH. 
Senat przyjął przed chwilą (6.10) prorodzinną poprawkę do ustawy o
zapropoponowaną przez Fundację Rzecznik Praw Rodziców, zgłoszoną przez senatarów Jana Marię Jackowskiego i Adama Szejnfelda.
– Z badania przeprowadzonego przez Fundację wśród rodzin wynika, że zużycie prądu to średnio 2,5-3 MWh dla rodziny 2+2, a z każdym dzieckiem zużycie rośnie o około 0,5 MWh – mówi inicjator poprawki, Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
– Na barki rodzin wychowujących dzieci złożone zostałoby udżwignięcie dopłat pozwalających na zachowanie niższych cen dla pozostałych gospodarstw domowych, w tym młodych osób świadomie samotnych tzw. singli. To skrajnie niesprawiedliwe rozwiązanie, długofalowo bardzo szkodliwe społecznie – tłumaczy Elbanowski.
Fundacja zwróciłą się do wsparcie senatorów. Większość z nich poparła zmianę w Ustawie o ochronie odbiorców energii elektrycznej.
Tekst poprawki:
W art. 3 pkt 1, ust 2. otrzymuje brzmienie: „o 500 kWh ponad limit 2 MWh, na każde wychowywane w rodzinie, uczące sie dziecko do 26 roku życia.”

Głosowanie w sejmie nad ustawą już na bieżącym posiedzeniu , już jutro tj. 7.10.
Gdyby sejm odrzucił poprawkę dla rodzin wielodzietnych oznacza to wprost zepchnięcie w ubóstwo energetyczne, ograniczenie podstawowych potrzeb życiowych takich jak ogrzewanie, zapewnienie czystych posiłków i czystej odzieży. To powrót do stereotypu brudnego, głodnego i wiecznie przeziębionego dziecka z rodziny wielodzietnej.
– Rodziny, które odpowiedziały na zachętę do decyzji o kolejnym dziecku oczekują konsekwentnej polityki państwa polskiego w tej sprawie – mówi wpeost Karolina Elbanowska, z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.