Uzyskaliśmy ważną deklarację premiera. Ulga na dzieci zostaje!

Od momentu zapowiedzi 500+ na pierwsze dziecko obawialiśmy się, że będzie ono finansowane ze zwrotu podatkowego na dzieci. „Nie ma takiego pomysłu” powiedziała nam minister rodziny Elżbieta Rafalska, podczas dzisiejszego spotkania w Raszynie (19.03). Również premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego spotkania potwierdził nam, że zwrot będzie zachowany.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zwrot podatkowy na dzieci nie jest zasiłkiem, jest godnościową forma polityki prorodzinnej, ulgą pozwalająca zachować rodzicom wypracowane przez nich samych pieniądze.

Pomysł zlikwidowania ulgi na dzieci pojawił się w roku 2015. W rozmowach z premier Szydło, jeszcze na etapie konstruowania programu 500plus udało nam się odwieść rząd od tego pomysłu.
Także w roku 2011 premier Tusk przymierzał się do zlikwidowania ulgi na dzieci. W dniu expose Donalda Tuska na rozpoczęcie nowej kadencji rządów zorganizowaliśmy protest w sejmie rozdając wraz z innymi organizacjami rodzicielskimi ulotki „To wstyd oszczędzać na dzieciach” posłom i dziennikarzom. W internecie protest podpisywała rekordowa liczba osób w rekordowym czasie (ponad tysiąc osób w ciągu kilku godzin). Sprzeciw rodziców trafił na czołówki mediów. Minister Rostowski narzekał wieczorem tego dnia, na antenie TVN24, że przez „małe, głośne, roszczeniowe grupy, nie udało się zlikwidować ulgi.