Z premierem o odbieraniu dzieci i nauce zmianowej

Dziś udało nam się coś o co zabiegaliśmy od wielu miesięcy. Mogliśmy porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim i przekazać mu dwie najważniejsze dziś naszym zdaniem kwestie: problem odbierania dzieci rodzicom bez wyroku sądu i problem nauki zmianowej, która jest do dziś w Polsce niezrozumiałym reliktem PRL.
Premier był otwarty i przychylny naszej opinii. Udało się też coś co przy oficjalnym spotkaniu nie byłoby możliwe: do rozmowy mogła dołączyć pani minister Anna Zalewska.
Kwestią odbierania dzieci bez wyroku sądu i pochopnego odbierania dzieci rodzicom zajmujemy się od pięciu lat w ramach Telefonu Wsparcia Rodziców. Zachęcamy do zapoznania się na naszej stronie z comiesięcznymi sprawozdaniami Telefonu. Urzędnicy potrafią przydzielić rodzinie kuratora po jednorazowej bójce dziesięciolatków w szkole, a dzieci sprawiające zbyt wiele kłopotu np. cierpiące na ADHD szkoła potrafi zgłosić do sądu rodzinnego.
O tych samych sprawach i niesprawiedliwych przepisach, które umożliwiają tego typu ingerencje w rodzinę rozmawialiśmy wczoraj również z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i wiceministrem Patrykiem Jakim. W tej sprawie spotykamy się również z minister Elżbietą Rafalską. Nie ustajemy w zabiegach o zmianę prawa.

Nauka zmianowa również jest przedmiotem naszych nieustannych zabiegów. Wiemy z badań polskich i międzynarodowych, że nauka w godzinach popołudniowych, szczególnie trudniejszych przedmiotów jest nieefektywna a zmianowość nie występuje w naszych kręgu cywilizacyjnym, a jedynie w przeludnionych krajach trzeciego świata takich jak Indie czy Pakistan. Uważamy że najwyższa pora skończyć z przyzwoleniem na standard, który destabilizuje rytm biologiczny dzieci i życie rodzin.

Zobaczymy co wyniknie z naszych zabiegów. Wiedzcie tylko, że wykorzystujemy każdą okazję, tak jak dziś na imprezie telewizji wPolsce, żeby zabiegać o realizację rodzicielskich postulatów!