Przedszkole w Kępnie dziękuje Fundacji za list w sprawie „Murzynka Bambo”

Dzień dobry !
W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników naszego przedszkola, pragnę serdecznie Państwu podziękować za słowa wsparcia, które dodały nam sił do zmierzenia się hejtem, który nas dotknął.
Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że niespodzianka którą przygotowaliśmy dla dzieci z okazji ich święta, stanie się taką sensacją ogólnopolską. Jak Państwo doskonale dostrzegli, intencja nasza była zupełnie odwrotna, niż nas posądzono. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że nasze przedszkole jest dalekie od wszelkich form rasizmu i dyskryminacji. Świadczyć może o tym fakt, że spośród tylu osób które przygotowywały występ, nikomu nawet na myśl nie przyszło, że możemy kogoś obrazić. Twórczość-wiersze J. Tuwima w wychowaniu przedszkolnym jest bardzo popularne i lubiana przez dzieci. Często stanowi doskonałą bazę do rozmów i zajęć. „Podcięto nam skrzydła”, jak wspomniałam w którymś z moich wywiadów, ponieważ w dzisiejszych czasach można bardzo szybko kogoś zniszczyć jednym słowem. Dopatrzyłyśmy się z koleżankami, że właściwie w każdym utworze można doszukiwać się pewnych porównań i złych skojarzeń. Na szczęście są jeszcze tak wspaniali ludzie jak Państwo, również nasi Rodzice, którzy rozumieją pracę z dziećmi i nie dopatrują się zła i krzywdy we wszystkim. Kochamy swoją pracę i dajemy z siebie czasem 200%, aby zobaczyć uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.
Ogromnie dziękujemy pani Dorocie Dziamskiej – niekwestionowanemu autorytetowi w środowisku nauczycielskim, która znalazła czas, aby skierować do nas istotne i niewątpliwie najważniejsze słowa wsparcia. Dziękujemy Fundacji Rzecznik Praw Rodziców z Państwem Karoliną i Tomaszem Elbanowskim na czele, którzy odezwali się do nas w momencie, kiedy najbardziej potrzebowaliśmy tego wsparcia. Dzięki takim ludziom jak Państwo świat nabiera kolorów i przywraca się wiara w drugiego człowieka.
Pozdrawiamy serdecznie-Sławomira Czechlowska-wicedyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie wraz z nauczycielami i pracownikami.

LIST FUNDACJI W OBRONIE PRZEDSZKOLA